Home › Dlaczego we Wrocławiu mieszkania są takie drogie?

Dlaczego we Wrocławiu mieszkania są takie drogie?

Na odległości bliskich niewielu lat, stan na rynku lokali we Wrocławiu znacznie się zmieniła. Jeszcze mniej więcej pięć lat temu mogliśmy kupić kolejne mieszkanie w tym mieście za całkiem przystępną kwotę. Niestety, teraz ceny nowych mieszkań we Wrocławiu są zbliżone do tych, które przykładowo obowiązują w mieście stołecznym naszego kraju lub na północy. Z jakiej przyczyny tak się dzieje? Na to zagadnienie próbujemy odpowiedzieć w niniejszym tekście!

Powodem wzmocnionego ruchu na dolnośląskim rynku mieszkaniowym, którego efektem jest powstawanie nowoczesnych mieszkań, zostaje na ogół wydatna migracja do stolicy Dolnego Śląska. Pozytywna sytuacja ekonomiczna tego regionu, a także nieustannie poprawiające się warunki pracy, przywabiają so siebie sporo osób którzy pragną poprawić stan swojego funkcjonowania.

Sporym rozwojem charakteryzuje się dziedzina IT i to właśnie Ci fachowcy są tutaj najbardziej potrzebni. Skutkiem napływu nowych mieszkańców miasta jest znacząco duży popyt na lokale mieszkalne. Dlatego deweloperzy decydują się rozpoczynanie projektów na terenie całego Wrocławia. Dużą powodzeniem cieszą się Krzyki czy Grabiszyn. Jednakże odnajdują się konsumenci drogich mieszkań, nawet na przedmieściach takich jak Nowe Żerniki. Kolejnym czynnikiem, który przesądza o natężonym ruchu mieszkaniowym, jest napływ młodych osób do Wrocławia.

Dzieje się tak poprzez atrakcyjność uniwersytetów, które przyciągają do się uczniów nawet z odległych krańców Polski. W związku z tym wynajmujący mieszkań mają możliwość pozwolić sobie na ustalanie wysokich miesięcznych czynszów. Oblicza się, że przeciętny koszt wynajmowania jednoosobowego lokalu wynosi około 800 złotych za miesiąc..