Home › Jaką dzielnica jest Praga Południowa?

Jaką dzielnica jest Praga Południowa?

Dogodna lokalizacja mieszkania jest chyba największą bolączką ludzi, poszukujących nowego lokum w stolicy.

Nowoczesne inwestycje budują się niemalże w całym mieście, a oferta deweloperska jest istotnie różnorodna. Naturalnie im bliżej starego miasta, tym cena za metr kwadratowy wzrasta.

Współcześnie jednak stolica jest znakomicie skomunikowana z tego powodu, bardziej od bliskiego położenia śródmieścia liczy się bliskość pól zielonych i dobre infrastruktury okolicy. Gdzie znajdziemy takie lokale? Na południowej Pradze!

Południowa Praga jest dzielnicą o której wielokrotnie mówiło się źle. Istotnie w latach dziewięćdziesiątych ta dzielnica nie była zbyt przyjazna do życia. Jednak przez lata upowszechniane legendy nie są już aktualne. Aktualnie świeże mieszkanka na południowej Pradze cieszą się bardzo sprzedażą. W tym rejonie buduje się najwięcej inwestycji deweloperskich. Mieszkańców Warszawy przyciągają też konkurencyjne ceny mieszkań, które są niższe niż na przykład na Śródmieściu. Dlatego kupno nowego mieszkania na południu Pragi, jest bardzo dobrą alternatywą dla osób, które nie chcą zaciągać ogromnego zadłużenia. Ten obszar Warszawy charakteryzuje się atrakcyjnymi architektonicznie blokami i dogodną infrastrukturą. Mieści się tutaj bardzo duże centrum kulturalno-handlowe. Znajdziemy tutaj mnóstwo szkół i przedszkoli.

Jeszcze jest tutaj bardzo dużokorporacji usługowych.

Co więcej, zabudowanie nie jest tak gęste jak w innych dzielnicach,dlatego mieszkania na południowej Pradze są wyposażone w tarasy i ogródki..