Home › Pierwsze mieszkanie:od czego zacząć?

Pierwsze mieszkanie:od czego zacząć?

Postanowienie o nabyciu nieruchomości, dla wielu ludzi zalicza się do rewolucyjnych wydarzeń w życiu. Nic w tym dziwnego, w końcu wiąże się to z bardzo dużą odpowiedzialnością.

Skoro nie mamy zapewnionego wkładu własnego, z reguły zaciągamy długotrwały kredyt. Jak wybrać mieszkanie tak żeby posłużyło ono przez długi czas? Nasza redakcja spróbuje się z zmierzyć!

Większość młodych postaci planując zakup innowacyjnego mieszkania kieruje się podstawowymi regułami: po pierwsze blisko śródmieścia, po drugie mały metraż. Niestety takowe myślenie może okazać się błędne. Kupując nowe lokal musimy myśleć perspektywicznie. Mieszkania zlokalizowane w centrum z reguły są znacząco drogie, poza tym niewielki rozmiar apartamentu może okazać siebie nie dostateczny.

Nawet jeśli nie rozważamy o założeniu rodziny, znacząco użyteczna może okazać się inwestycja, w rozległy metraż, ponieważ wtedy w zależności od naszych preferencji,możemy mieszkanie podnająć.

Trzeba też pomyśleć o lokalizacjach bardziej odległych od centrum, te okolice są spokojne, a kamienice tam powstałe mają więcej urozmaiceń typu: taras czy podziemny garaż. Przy tym opłaca się pomyśleć o rozłożeniu nieruchomości.

Należy zadbać o to żeby takie pomieszczenia jak kuchnia czy salon były właściwego naświetlone.

Dlatego dobrze będzie pobrać pod uwagę na którą stronę świata wysunięte jest mieszkanie. Następną ważną zagadnieniem jest selekcja dogodnej kondygnacji.

Pamiętajmy, że kwatery na parterze, wielokroć są tańsze a także posiadają mini ogródek, ale musimy wtedy zainwestować w adekwatny system alarmowy, ponieważ jesteśmy bardziej narażeni na wariant kradzieży..
: Budujemy mieszkania: Krzyki i okolice – sprawdź