Home › Wykorzystanie podnośników koszowych w produkcji filmowej

Wykorzystanie podnośników koszowych w produkcji filmowej

Produkcja filmowa kojarzy nam się głównie z planem filmowym, kamerami a również konstrukcjami naśladującymi scenariuszową rzeczywistość.

Od czasu do czasu w prasie wyłaniają się zdjęcia z realizacji scen w mieście, czy autobusów służących aktorom za garderoby.

Jednakże produkcja filmu jest o wiele bardziej skomplikowanym biznesem.

Chcąc mu się bardziej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę w stronę jego kwestii technicznych. Bez specjalnego oprzyrządowania nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe. Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!

Realizacja filmu często wiąże się z koniecznością wykonywania szeregu działań na wysokościach. Pomyślmy chociażby montaż scenografii czy sceny kręcone z górnej perspektywy. Sprzętem, który umożliwia tego kategorii prace są podnośniki koszowe. Te urządzenia bardzo ułatwiają pracę ekspertów filmowych. Podnośniki koszowe wykorzystywane są do wspomnianego uprzednio montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można również zrealizować wyjątkowe ujęcia.

Ale to nie wszystko niebezpieczne ujęcia w których aktor jest na dużej wysokości, są także wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego. Niejednokrotnie okazuje się, że za pomocą profesjonalnych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrego materiału filmowego, jak przy użyciu podnośników koszowych. W ostatnim okresie kręcąc jeden z polskich seriali we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń.

Polegało to na zamontowaniu mocnych lamp na podnośniku doświetlając sceny od zewnątrz..


Autor artykułu: http://podnosniki.promocjawnecie.pl/